اطلاعات عمومی دانشگاه فنی بوداپست

 تاریخچه دانشگاه فنی بوداپست

1635م: پتر پازمانی،نخست وزیر ـ اسقف اعظم مجارستان، اولین دانشگاه مجارستانی عصر نو را تاسیس کرد.
اواخر قرن هجدهم: دانشگاه به بخش بودا منتقل میشود.
1782: امپراتور جوزف دوم موسسه Institutum Geometricum را به عنوان بخشی از دانشکده هنرهای لیبرال دانشگاه بودا تاسیس میکند. این موسسه، پیشینه مستقیم دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست،به عنوان اولین دانشگاهی که مدرک تحصیلی مهندسی در زمینه زمین شناسی، کنترل رودخانه ها و ساخت جاده ها در اروپا اعطا می کند، شناخته شده است. 1850: Institutum Geometricum با کالج تکنولوژی جوزف ادغام شد.
1860:  تدریس به زبان مجاری جایگزین زبان لاتین در دانشگاه ها میشود.
1871: دانشگاه سلطنتی جوزف پس از پنج سال مطالعه، خودمختاری کامل و حق صدور مجوز فنی را به دست می آورد. این یکی از اولین موسسات در اروپا است که مهندسان را در سطح دانشگاهی تربیت میکند. 1901: دانشگاه سلطنتی جوزف حق دریافت مدرک دکترا را دارد؛(Doctor Rerum Technicarum)
1925l: اولین دانشجوی زن ثبت نام میکند.
1939: موسسه دروازه های خورد را برای ادامه تحصیل باز میکند. 
1949: نام «دانشگاه فنی بوداپست» رسمی میشود. در این زمان دانشگاه شامل : دانشکده های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک،معماری، مهندسی شیمی و مهندسی برق (به ترتیب تاریخی) می باشد. 
1955: دانشکده مهندسی حمل و نقل تاسیس شد. 
1984: در کنار تدریس به زبان مجاری، زبان انگلیسی نیز اضافه شد.
1994: دانشگاه فنی بوداپست یکی از اولین دانشگاه های مجارستان است که سیستم اعتباری را معرفی میکند. دانشگاه 
طبق سیستم انتقال اعتبار اروپایی (ECTS)  در برنامه های اکادمیک معتبر خود تخصیص اعتبار را اعمال میکند.

اطلاعات عمومی دانشگاه فنی بوداپست (BME) 

شرایط تحصیل در مجارستان

دانشگاه علوم و فناوری بوداپست مهم ترین دانشکده فنی در مجارستان و از قدیمی ترین موسسات فناوری در جهان است؛ که رتبه و ساختار دانشگاهی دارد و اولین دانشگاهی است در اروپا که رشته مهندسی در آن تدریس شد که فعالیت اصلی آن آموزش حرفه ای در رشته های فن آوری، اطلاع رسانی، علوم طبیعی، اقتصاد، کسب و کار و مدیریت است و با گسترش تحقیقات علمی (بنیادی و کاربردی)، تولید محصول و خدمات فنی و بهره برداری از نتایج همراه است. این دانشگاه در سال 1782 تاسیس شده است و دارای 8 دانشکده و 110 دپارتمان است.
متقاضیان از بین 50 کشور جهان این دانشگاه را برای تحصیل در رشته مهندسی انتخاب می کنند و 34 استاد هیئت علمی این دانشگاه عضو آکادمی علوم مجارستان میباشند. دانشجویانی که از دانشگاه BME فارغ التحصیل میشوند، طیف وسیعی از فرصت های کاری را از لحاظ جغرافیایی و اشتغال دارند. در حال حاضر نیمی از بودجه این دانشگاه را دولت و نیم دیگر از درآمد خود دانشگاه میباشد.

دوره های آموزشی به پنج زبان مختلف ارائه میشود:

مجارستانی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی 
دانشگاه فنی با دیگر دانشگاه های اروپا نیز همکاری های گسترده ای دارد و دانشجویان می توانند به دانشگاه های دیگر انتقالی بگیرند.

8 دانشکده این دانشگاه عبارتند از :
1. دانشکده عمران
2. دانشکده مکانیک
3. دانشکده معماری
4.دانشکده فن آوری شیمی و بیوتکنولوژی
5.مهندسی برق و الکترونیک
6.مهندسی حمل و نقل و مهندسی خودرو
7.دانشکده مهندسی علوم اقتصاد 
8.دانشکده علوم طبیعی

دانشکده فنی و اقتصاد بوداپست یک موسسه آموزش عالی است با رنکینگ جهانی 404 است که به عنوان یک موسسه مالی مرکزی عمل می کند. در طول دوره کارشناسی دانشجو هیچگونه هزینه اضافی دیگری ندارد مگر اینکه دوره تحصیل آنها بیشتر از 13 ترم طول بکشد.

چرا دانشگاه فنی بوداپست BME 

مزایای تحصیل در دانشگاه بوداپست

* کیفیت عالی آموزش و پرورش : این دانشگاه دارای 4 جایزه نوبل و دانشمندان معروف و شناخته شده در جهان است. 
* دانشگاه بین المللی : دانشگاه هر ساله پذیرای بیش از هزار دانشجوی خارجی و استادان خارجی از سراسر جهان برای تدریس در این دانشگاه میباشد. 
* نوآوری : دانشگاه فنی بوداپست (با توجه به مقدار B+R و تعداد انتشارات) با دارا بودن موسسه های تحقیقاتی معتبر؛ از پرابتکارترین دانشگاه های مجارستان است.
* مهمترین شاخص های رتبه بندی دانشگاههای بین المللی، BME را در بین 1000 دانشگاه برتر دنیا قرار داده است. 
* برنامه های هیجان انگیز، زندگی پرجنب و جوش شهری و قرار گرفتن دانشگاه فنی در قلب بوداپست؛ شرایط مناسب تحصیلی این دانشگاه را چندین برابر کرده است.
* زندگی ورزشی : دانشگاه دارای سالن های ورزشی جدید و ده ها مدال المپیک است.
* پردیس دانشگاهی زیبا : این مجتمع دانشگاهی به خودی خود مانند یک شهر می باشد به همراه ساختمان های زیبا و پارکهای بزرگ که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

تگ ها:
4382

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر