شهریه های سالیانه دانشگاه علوم پزشکی سگد

دانشگاه سگد یکی از چهار دانشگاه برتر علوم پزشکی مجارستان است. فعالیت های آموزشی و علمی دانشگاه با استانداردهای بالا به رتبه بندی بین المللی این دانشگاه کمک زیادی نموده است و شروع کلاس های دانشگاه در ماه سپتامبر میباشد. در ادامه هزینه تحصیلی سال اول رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اعلام شده است:* هزینه سال اول در رشته دندانپزشکی (10 ترم)

ترم اول : 8200 دلار            ترم دوم: 8100 دلار        کل مبلغ: 17000 دلار


* هزینه سال اول در رشته پزشکی (12 ترم)

ترم اول: 9020 دلار          ترم دوم: 8150 دلار         کل مبلغ: 17170 دلار


* هزینه سال اول در رشته داروسازی (10 ترم)

ترم اول: 6270 دلار        ترم دوم: 5000 دلار           کل مبلغ: 11270 دلار 


* دوره پيش دانشگاهي 6200 يورو

* هزینه دوره های کارورزی تابستانی در مجارستان 1000 دلار

* هزینه بررسی مدارک و صدور پذیرش تحصیلی 200 يورو

* هزینه ثبت نام 200 یورو

* هزینه امتحان ورودی دانشگاه 250 دلار + 200 دلار هزینه ثبت نام 

* هزینه خوابگاه دانشجویی که به صورت بسیار محدود ارائه می شود ماهیانه 300 يورو می باشد.


هزینه های زندگی، اقامت و خوراک


دانشگاه سگد در شهر سگد؛ قرار دارد که هزینه زندگی نسبت به پایتخت، پائینتر میباشد.( حدود 600 تا 700 یورو در ماه) بخش اعظم این هزینه ها شامل هزینه اجاره منزل است.

 

امکانات کتابخانه ای، ورزشی و هزینه های عضویت دانشگاه پزشکی سگد مجارستان

 

کتابخانه دانشگاه حاوی بیش از 1،250،000 جلد و مجلات با توجه به نیازهای دانشجویان میباشد و کتابخانه پزشکی دانشگاه شامل 138،000 کتاب و نشریات اطلاعات پزشکی است.

 

شرایط رجیستر اقامت دانشگاه علوم پزشکی سگد و تحصیل در مجارستان

 

هر دانشجویی وارد کشور مجارستان میشود، ویزای موقت یک ماهه دارد. دانشجویان برای ماندن و ادامه تحصیل در مجارستان باید عنوان ماندن خود را به اداره پلیس مجارستان اعلام کنند؛ به این صورت که حساب بانکی باز کرده و ثبت نام دانشگاه یا کالج را انجام دهند ، منزل اجاره کنند و سپس طی 15 روز به اداره پلیس بروند و اقات یک ساله اخذ کنند. قبل از منقضی شدن اقامتشان آن را باید تمدید کنند.

 

وضعیت کار دانشجویی دانشگاه پزشگی سگد و تحصیل در مجارستان

 

دانشجو در کشورهای اروپایی اجازه ی کار دانشجویی دارد ولی با توجه به حجم درسی بالا و عدم تسلط به زبان بومی آن کشور باعثِ عدم موفقیت میشود.

 

شرایط تمدید ویزای دانشجویان دانشگاه پزشکی سگد و تحصیل در مجارستان

 

برای تمدید ویزای دانشجویی داخل کشور، هر ساله با نشان دادن هزینه زندگی و تحصیل به دولت، نشان میدهید توانایی ساپورت مالی خود را دارید.

 

دوره های پیش دانشگاهی دانشگاه پزشکی سگد و تحصیل در مجارستان


دانشگاه سگد دوره پیش دانشگاهی پزشکی دارد ولی چون برای ورود به این کالج ، متقاضیان باید مدرک زبان آیلتس و یا تافل داشته باشند؛ پذیرش برای بسیاری از ایرانیان دشوار میشود. بنابراین برای ورود به دانشگاه سگد میتوان از دیگر کالج های مجارستان، پذیرش گرفت.

 

امکان بورسیه دانشگاه پزشکی سگد و تصیل در مجارستان

 

دانشجویان بین المللی قاعدتا باید هزینه تحصیل پرداخت کنند مگر اینکه دانشجویی تاپ باشند و دانشگاه تعهد دادن بورس را داده باشد.

 

حداقل و حداکثر سن دانشگاه پزشکی سگد و تحصیل در مجارستان

 

سن مناسب برای اقدام باید بیش از 18 سال باشد، به فارغ التحصیلان دبیرستان یا کالج های معتبر هم پذیرش میدهند.

تبادل دانشجو به اروپا، کانادا و یا آمریکا و تحصیل در مجارستان 

 

امکان انتقال از دیگر دانشگاههای معتبر مجارستان به دانشگاه سگد وجود دارد؛ به شرطی که حداقل 75% درسهایی که تا به حال دانشجویان پاس کرده اند با دانشگاه سگد؛ همخوانی داشته باشد. برنامه درسی دانشگاه سگد را میتوانید در سایت اصلی دانشگاه بیابید.

سیستم حمل و نقل در شهر سگد

سگد 42 خط اتوبوس، تراموا و چهار پنج خط اتوبوس برقی دارد. این شهرستان یکی از تنها چهار شهرستان های مجارستان با تراموا است. بوداپست، میشکولتس، دبرسن و سگد چهار شهرستان مجارستان هستند که تراموا دارند. شهر سگد، شهری مناسب برای قدم زدن است ولی با این حال سیستم حمل و نقل خوبی دارد. اتوبوس ها، تراموا و دیگر وسایل حمل و نقل، در دسترس هستند. بلیط های اتوبوس میتواند تقریبا در هر نقطه از شهر در کیوسک ها، مغازه ها و حتی اتوبوسهای خریداری شود.

چطور به شهر سگد برویم؟ 

 

سگد در حنوب شرقی مجارستان واقع شده است و از مهمترین شهرهای مجارستان میباشد. این شهر به راحتی توسط راه آهن یا جاده قابل دسترس است و در 175 کیلومتری بوداپست قرار دارد.

 

تگ ها:
6344

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر