رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاه سملوایز

دانشگاه سملوایز به خاطر داشتن شرایط مناسب و استاندارد دانشجویی معروف می باشد و دانش آموزان فرصت شرکت در فستیوال ها، جشنواره های بهاری، فعالیت های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی را دارند و طبق برنامه اراسموس (ERASMUS) می توانند در میان  دانشگاههای مختلف کشورهای اروپائی حق انتخاب برای ادامۀ تحصیل را داشته باشند. این دانشگاه همواره در رتبه بندی بین 201 تا 300 در بین 500 دانشگاه برتر جهان را دارد و در زمینه های علوم زیست شناسی، علوم انسانی و علوم دارویی، در بین رتبه های 301 تا 400 قرار دارد. 

دانشکده های دانشگاه سملوایز مجارستان 

این دانشگاه شامل دانشکده های : پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، علوم تربیتی، علوم ورزشی و دانشکده بهداشت و درمان است دانشکده های این دانشگاه زیر نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت این کشور فعالیت می کنند و نام این دانشگاه در کتاب راهنمای دانشگاه های پزشکی who به ثبت رسیده است. دانشکده پزشکی این دانشگاه در سال 2000 و دانشکده های دندان پزشکی و داروسازی در سال 1998 شروع به آموزش کرده اند. این دانشگاه دارای رشته های متنوع تحصیلی تا مقطع دکترا میباشد: پزشكي، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، مامائی، فیزیوتراپی، تربیت بدنی تا مقطع دکترا، تخصص و فوق تخصص. 

رنکینگ و اعتبار جهانی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان 

رتبه و جایگاه دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان 

موسسۀ QS (Quacquarelli Symonds) هر سال با همکاری موسسۀ تایمز رتبه بندی خود را با عنوان؛ بهترین دانشگاههای جهان مشخص  میکند. این موسسه با ساختار بسیار دقیق با پیگیری و جمع آوری اطلاعات و معیارهایی مانند: کیفیت تدریس، کیفیت تحقیقات، میزان اشتغال فارغ التحصیلان، بنیاد سازمانی دانشگاه، نوآوری و به اشتراک گذاشتن علوم مختلف و انتشارات و تحقیقات دانشگاه به ارزشیابی دانشگاههای دنیا میپردازد.

معمولا دانشگاههایی مانند : دانشگاه فنی ماساچوست (MIT)، دانشگاه استفورد، هاروارد، دانشگاه فنی کالیفرنیا، کمبریج و دانشگاه آکسفورد؛ جزء برترین دانشگاههای این فهرست میباشند. 

رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاه سملوایز مجارستان

رنکینگ و اعتبار جهانی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان 

دانشگاه سملوایز دارای رتبه خوبی در بین دانشگاههای جهان است. که همین باعث شده تا فارغ التحصیلان این دانشگاه فرصتهای شغلی مناسبی را در اتحادیۀ اروپا به دست آورند. 

- رتبۀ جهانی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان در سال 2014 = رتبۀ 346 در رتبه بندی جهانی QS
- رتبۀ جهانی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان در سال 2015 = رتبۀ 253 در رتبه بندی جهانی QS
- رتبۀ جهانی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان در سال 2016 = رتبۀ 316 در رتبه بندی جهانی QS
- رتبۀ جهانی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان در سال 2017 = رتبۀ 262 در رتبه بندی جهانی QS

طول تحصیل در دوره های علوم پزشکی دانشگاه سملوایز مجارستان 

برنامه های تحصیلی علوم پزشکی در دانشگاه سملوایز مجارستان 

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان

این دانشکده در سال 1769 میلادی پایه گذاری شده، و قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده دانشگاه سملوایز میباشد که با کیفیت بالای تحصیلی و به سه زبان انگلیسی، مجاری و آلمانی تدریس میکند و علاوه بر فعالیت های آموزشی؛ دانشکده متعهد به انجام خدمات و تحقیقات علمی پیشرفته می باشد. 

این دانشکده از سال 1983 به طور مداوم در حال تبادل دانشجو و برنامه های تحصیلی با دانشگاههای  معتبر آلمان مانند:  Ruprecht Karls،  دانشگاه  Albert Ludwigs، دانشگاه Lubeck و ULM  می باشد و در مجموع دانشکده پزشکی دانشگاه سملوایز دارای توافق نامه های معتبر تحصیلی با هفت موسسه آموزش عالی در پنج کشور آلمان، رومانی، اسلواکی، ژاپن و ایالات متحده است.  دورۀ تحصیل پزشکی 12 ترم (6 سال) میباشد که دو سال اول دانشجویان با موضوعات نظری و پایۀ رشته آشنا میشوند. سال سوم نیز آموزش بیشتر نظری است تا بالینی و سالهای چهارم و پنجم روی موضوعات بالینی تمرکز بیشتری میشود و دانشجویان ششمین سال خود  را در بخش بالینی میگذرانند و در بیمارستان 37 هفته دوره بالینی را به صورت چرخشی میگذرانند.  در حال حاضر 1700 دانشجوی بین الملل از 70 کشور مختلف در دو رشتۀ پزشکی و دندانپزشکی در برنامۀ انگلیسی تحصیل میکنند.

طول دوره برنامه های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان 

برنامه های تحصیلی که برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه سملوایز ارائه میشود:

پزشکی : 6 سال به زبان انگلیسی و آلمانی
دندانپزشکی: 5 سال به زبان انگلیسی و آلمانی
داروسازی: 5 سال به زبان انگلیسی و آلمانی
فیزیوتراپی B.Sc): 4) سال و به زبان انگلیسی
فیزیوتراپی (M.SC): یک سال و نیم و به زبان انگلیسی
پرستاری B.Sc): 4) سال و به زبان انگلیسی
پرستاری (M.Sc): یک سال و نیم و به زبان انگلیسی
مامائی B.Sc): 4) سال به زبان انگلیسی
اپتومتری B.Sc): 4) سال به زبان انگلیسی

ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی سملوایز (به هر سه زبان انگلیسی، آلمانی و مجاری) در رشتۀ پزشکی 3200 نفر، رشتۀ پزشکی 630 نفر و در رشتۀ داروسازی 649 نفر است.

 

برنامه اکادمیک:

برنامه دندان پزشکی برنامه ای 10 ترمه میباشد.دانشجویانی که این دوره را با موفقیت به پایان برسانند و همچنین امتحان نهایی را در پایان دوره اموزشی پشت سر بگذارند،مدرک دکتری دندان پزشکی را دریافت خواهند کرد.

دوره های اموزشی مقطع دکتری در دانشکده دندان پزشکی با یک ازمون تخصصی در انتها در زمینه های زیر در دسترس میباشند:

*ارتودنسی

زبان دوره های اموزشی دکتری و امتحان تخصص به زبان مجاری میباشند.

دانش تئوری و مهارتهای عملی از طریق این دوره ها به دانشجو انتقال داده میشوند.

اگر شما تمایل دارید که در امتحان تخصص شرکت کنید باید با موارد مورد نیاز فوق مواجه شوید: بر اساس قانون مجاری دانشجو میتواند امتحان تخصص را بعد از 36 ماه انجام برنامه عملی حرفه ای پشت سر بگذارد.برای اتمام این برنامه عملی همچنین شما باید یک مجوز کار دریافت نمائید.

تمرینات عملی تخصصی شامل تحقیقات نظری و درمان بیماران میباشد.برای فهم بهتر تحقیقات نظری نیاز دارید که به دستور زبان مجاری به خوبی مسلط باشید و توانایی ارتباط بر قرار کردن با بیماران را داشته باشید. شهروندان غیر مجاری باید مدرک نوستریفیکیتد را داشته باشند.

دانشکده دندان پزشکی دارای برنامه پی اچ دی تایید شده ای است که در علوم پزشکی انرا تحقیق مینامند. در حال حاضر نزدیک به 800 دانشجوی دندان پزشکی در حال مطالعه در دانشکده وجود دارند و 40% انها دانشجویان بین المللی هستند.دانشکده همچنین 100 پروفسور و استاد راهنمای تمام وقت و نیمه وقت دارد. رشته های تئوری و موضوعات درمانگاهی از طریق دانشکده پزشکی تدریس میشوند.

 

دانشکده خدمات عمومی و سلامت:


دانشکده خدمات عمومی و سلامت جدیدترین دانشکده دانشگاه سملوایز در می 2010 بعد از یک دهه اماده سازی تاسیس شد.

سه موسسه اموزشی در حال تاسیس ان موسسه علوم سلامت دیجیتال،مرکز اموزش مدیریت خدمات سلامت و موسسه سلامت روحی. دانشکده خدمات عمومی و سلامت بعنوان مکانی منحصر بفرد برای فعالیتهای تحقیقاتی و اموزشی و مشاوره ای دانشگاه سملوایزو همچنین جدا کننده علوم اجتماعی و طبیعی ،سلامت و پزشکی قرار گرفته است.

فلسفه و استراتژی اموزشی ما از طریق گروه کوچک و فعل وانفعال مسئله محور روش شناسی اموزشی بخوبی اموزش تئوری و عملی تجربی تعریف شده است.

تگ ها:
4017

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر