تحصیل در مجارستان در یک نگاه

زبان تدريس دانشگاهها

انگليسي، آلماني، فرانسوي و مجاري

دوره پیش دانشگاهی

دوره يكساله آماده سازي قبل از ورود به دانشگاه

هزینه دوره پیش دانشگاهی

در كالجهاي مختلف بسته به كيفيت متنوع مي باشد و شهريه این دوره 5700 يورو در كالج اينترنشنال و کالج اوسينا و 8000 دلار در کالج دانشگاه پچ و 4800 يورو در کالج دانشگاه آلبرت سنت جورجي و 6400 یورو در دانشگاه مهندسی بوداپست است.

سیستم تحصیلی دانشگاهها ی مجارستان

 سيستم ترميك و دارای دو ترم در سال می باشد

شروع ترم تحصیلی دانشگاهها

سپتامبر و ژانويه

شروع دوره پیش دانشگاهی

شروع ترم اول ازهفته اول اكتبر و شروع ترم دوم کالج در هفته اول ژانويه و بصورت دوره فشرده ميباشد.

زمان ثبت نام دانشگاههای مجارستان

زمان ثبت نام براي متقاضیان کارشناسی در دانشگاههای مجارستان و دوره های پیش دانشگاهی حداقل یک ماه قبل از شروع ترم و برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا حداقل 3 ماه قبل از آغاز ترم می باشد.
قابل ذكر است ترم فشرده دوره پيش دانشگاهي و آماده سازي علوم پزشكي در کالج اینترنشنال در 7 ژانويه يعني حدود نيمه دي ماه و در دانشگاه علوم پزشکی پچ حدود 7 فوریه هر سال آغاز مي گردد و براي ثبت نام از حداقل دو ماه قبل بايد اقدام بفرمائيد.
دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست در دو ترم اکتبر و فوریه معادل ماههای مهر و بهمن برای دوره پیش دانشگاهی هر سال دانشجو می پذیرد و شروع کلاس در سال اول دانشگاه 4 سپتامبر هر سال می باشد.
کالجهای اینترنشنال و اوسینا بوداپست برای دوره پیش دانشگاهی علوم پزشکی در دو ترم اکتبر و ژانویه معادل ماههای مهر و دی برای دوره پیش دانشگاهی هر سال دانشجو می پذیرند.
دانشگاه علوم پزشکی پچ در دو ترم اکتبر و فوریه معادل ماههای مهر و بهمن برای دوره پیش دانشگاهی هر سال دانشجو می پذیرد.
دانشجویان با توجه باینکه اخذ پذیرش حداقل یک هفته و اخذ روادید حداقل یک ماه زمان لازم دارد باید حداقل 2 ماه قبل از شروع هر ترم اقدام نمایند.

گواهی سلامت جسمانی مجارستان

گواهي آزمايشات ايدز ، هپاتيت و عكس قفسه سينه با گزارش به زبان انگليسي و يك گواهي عمومي تندرستي جسماني و رواني از پزشك متخصص به زبان انگليسي براي اخذ اقامت مورد نياز ميباشد که در حال حاضر آزمایشات انجام شده در ایران قابل قبول نیست و دانشجو باید این آزمایشات را در کشور مجارستان انجام دهد و هزینه این آزمایشات حدود 100 یورو است.

تسهیلات دانشگاهی در مجارستان

دانشگاههاي مجارستان مورد تائيد ايران و تماما بين المللي ميباشند و بیش از 5 دانشگاه از دانشگاههای مجارستان در لیست 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.
اکثر دانشگاههای مجارستان دارای قدمت و دیرینه بسیار بالایی هستند بعنوان مثال دانشگاه فني بوداپست تنها دانشگاه اروپا است كه به 4 زبان انگلیسی ، آلمانی ، فرانسه و مجاری تدريس مي نمايد و بيش از 365 سال قدمت و 6 جايزه نوبل دارد.
دانشجويان پس از مدتي اقامت در كشور مجارستان ميتوانند براي استفاده از تعطيلات ساليانه و يا تعطيلات تابستاني به كشورهاي همسايه و اروپاي غربي توريستي مسافرت نمايند.
تمامي دانشجويان ميتوانند از امكانات ورزشي، مركز كامپيوتر، استفاده از اينترنت ، كتابخانه مجهز ، لابراتوارهاي دانشگاه و مراكز فرهنگي بصورت رايگان استفاده نمايند.
دانشجويان ممتاز ميتوانند از 25 % -20 %  تخفيف دانشجوئي بهره مند شوند.
دانشجویان می توانند از تخفیف بلیط های هواپیما و قطار و وسایل حمل و نقل شهری استفاده نمایند.

فهرست دانشگاههای انگلیسی زبان مجارستان

دانشگاه علوم پزشكي سملوايز (مورد تاييد ايران)
دانشگاه علوم پزشكي آلبرت سنت جورجي (مورد تاييد ايران)
دانشگاه علوم پزشكي پچ (مورد تاييد ايران)
دانشگاه علوم پزشكي دبرسن (مورد تاييد ايران)
دانشگاه فني و مهندسي بوداپست (مورد تاييد ايران)
دانشگاه فني و مهندسي ميشكولس (مورد تاييد ايران)
دانشگاه علوم كشاورزي گودولو (مورد تاييد ايران)
دانشگاه علوم اقتصادي بوداپست، کوروینوس (مورد تاييد ايران)

زبان تدریس در دانشگاههای مجارستان
زبان تدريس در اين كشور انگليسي و آلماني(در بعضي از دانشگاهها) و فرانسوي(در بعضي از دانشگاهها) و مجاري ميباشد و براي آموزش زبان انگليسي 9 ماه دوره آموزش زبان معروف به دوره پرپاريتوري كورس وجود دارد .
دانشجوياني كه مدرك زبان انگليسي ندارند و همچنين زبان انگليسي ضعيفي دارند توصيه مي گردد حتما دوره زبان انگليسي را بگذرانند و دانشجوياني در حد متوسط (Intermediate)  به بالا هستند مي توانند به كورس پيش دانشگاهي ورود كنند.
دوره زبان انگليسي در دو كالج اينترنشنال و كالج اوسينا برگزار مي شود و شهريه آن با شهریه دوره پیش دانشگاهی مساوی و 5200 يورو مي باشد.

تگ ها:
5550

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر