اخبار تحصیل در مجارستان

مجارستان روز به روز در حال تبدیل شدن به یک مقصد محبوب برای تحصیل ( به خصوص در رشته پزشکی ) در خارج از  کشور است . سیستم آموزشی  این کشور در سال های اخیر پیشرفت های چشم گیری داشته است , علاوه بر آموزش با کیفیت بالا , دارای یک فرهنگ غنی , تاریخ جذاب و شهرهای زیبا می باشد . این کشور در قلب اروپا واقع شده است  . زبان مجاری , زبان تکمیل شده همسایه های این کشور است . 

اخبار تحصیل در مجارستان

- تحصیلات پزشکی در مجارستان مطابق با استانداردهای روز اروپا و با بالاترین کیفیت تحصیل می باشد . 
- دانشجویان خارجی زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند . مدرک پزشکی صادر شده از طرف دانشگاه های مجارستان توسط اتحادیه اروپا و  ایالات متحده آمریکا به رسمیت شناخته شده  است که باعث می شود دانشجویان خارجی برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنند . 
- شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی الزامی بوده و تحصیل در رشته پزشکی نیازمند دارا بودن پیش زمینه خوب و دانسته های کافی داوطلب در زمینه علوم زیست شناسی و شیمی است . همچنین از آنجایی که زبان تحصیل و آموزش در دانشگاه های پزشکی انگلیسی می باشد داشتن توانمندی کافی در زبان انگلیسی نیز شرطی مهم و تعیین کننده است . 
- داوطلبان و متقاضیان تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه ها می بایست ابتدا دوره های آمادگی تحصیل در رشته‌های پزشکی‌ را در کالج گذرانده و سپس در امتحان ورودی دانشگاه شرکت نمایند .
- شرکت در دوره‌های پیش پزشکی‌ این کالج تاثیر بسیار مثبت و مهمی در پذیرش و قبولی در امتحان ورودی دانشگاه‌های پزشکی‌ خواهد داشت .
- نتایج آزمون ورودی دانشگاه های مجارستان از دروسی که در طول دوره کالج تدریس میشود , می باشد .
- برای بخش مصابه شفاهی آزمون , استاد دانشگاه درباره موضوعات پزشکی مصاحبه می کند .
-آزمون کتبی نیز شامل سوال های چهار گزینه ای از دروس تدریس شده کالج می باشد . 
- هر یک از این چهار دانشگاه پزشکی , آزمون ورودی مربوط به دانشگاه خود را انجام می دهد.
- برای تمامی شاخه های پزشکی در دانشگاه های مجارستان , تحصیل به زبان انگلیسی می باشد.

چهار دانشگاه معتبر ( که مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت هستند ) عبارتند از : 

دانشگاه سملوایز , دانشگاه پچ , دانشگاه سگد و دانشگاه دبرسن
تگ ها:
4260

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر