شهر دنیپروپتروفسک

شهر دنیپروپتروفسک

دنیپروپتروفسک شهری است درجنوب شرقی اوکراین که در کنار رودخانه دنیپر واقع شده است و 1.2 میلیون جمعیتدارد. این شهر در سال 1776 میلادی در زمان امپراتوری  روسیه و به دستور کاترین دوم بنیانگذاری شد ودر زمان خود یکاترینواسلاو نام گرفت.( 1776- 1926) این شهر از اوایل قرن بیستم تابه امروز  مرکز صنعت فولاد شناخته می شود،همچنین در صنایع هوا و فضا نیز تسلط دارد. امروزه دنیپروپتروفسک مرکز اصلی صنعتی واقتصادی مرکز و شرق اوکراین بوده  و ازلحاظ جمعیت سومین  شهر کشور به حساب میآید.  11 دانشگاه، آکادمی و انستیتو مشغولبه فعالیت در این شهر می باشند .

متوسط  آب و هوای دنیپروپتروفسک در تابستان 27+ و درزمستان 0 درجه سانتی گراد بوده و بهترین زمان برای مسافرت و بازدید از شهر اواسطماه آوریل و اوایل ماه مه ( طبیعت زیبا و هوای تازه) و یا اواخر ماه سپتامبر (پارکهای شهر با برگ های زرد درختان) محسوب می شود. برای حمل و نقل داخل شهری، 16 خطتراموای، 22 اتوبوس برقی، 6 ایستگاه قطار زیر زمینی و بیش از 100 خط اتوبوس و  مینی بوس وجود دارند که مناطق مختلف شهر را به همدیگر متصل می کنند. در شهر ساختمانها و مراکز فرهنگی بسیاری موجود است که در آنها مراسم متفاوت از جمله اپرا، تئاتر،باله و غیره برپا می گردد. درب موزه های دنیپروپتروفسک نیز همیشه برای بازدیدمیهمانان شهر باز می باشد

دنیپروپتروفسک (به اوکراینی : Дніпропетровськ) با۱.۱ میلیون تن جمعیت سومین شهرکشور اوکراین است .
این شهر در جنوب خاوری کیفپایتخت اوکراین واقع شده و در کرانه رود دنیپر جای گرفته‌است .
دنیپروپترووسک از کانون‌هایپرجنب‌وجوش صنعتی اوکراین به‌شمار می‌رود و یکی از مراکز اصلی هسته‌ای، نظامی وصنایع هوافضا در شوروی پیشین بود. دنیپروپترووسک تا دهه ۱۹۹۰ یکی از شهرهای بسته شوروی بود .

تگ ها:
3773

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر