دانشگاه معماری کیف

دانشگاه معماری کیف

این دانشگاه در سال 1930انستیتوی ساختمان بر اساس دانشکده معماری انستیتوی هنر کیف و بخش ساخت و سازشهری انستیتوی پلی تکنیک در شهر کیف تاسیس شد و انستیتو ساختمان کیف نامیده شد ودر سال 1939 به انستیتو مهندسی ساختمان کیف تغییر نام داد .

در سال 1993 نام انستیتو به دانشگاه فنی دولتی ساختمان و معماری تبدیل شد و در 28   فوریه 1999 با حکم ریاست جمهوری اوکراین عنوان ملی به این دانشگاه اعطا گردید و به دانشگاه ملی ساختمان و معماری  کیف تغییر نام داد. در بین سالهای 1931 الی2005 نزدیک به 64000 متخصص از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند که در میان آنان متخصصین خارجی از 80 کشور مختلف جهان به چشم می خورد. مساحت کل ساختمان های آموزشی و آزمایشگاهی دانشگاه نزدیک به 80000 متر مربع و پروسه تحصیلی آن در قالب 50 کرسی با  بیش از 630 دانشمند تشکیل شده است (90دکتر علوم و پروفسور). همچنین 2 قهرمان شوروی سابق و 4 قهرمان کشور اوکراین با بیشاز 70  جوایز دولتی از افتخارات این دانشگاه است .

مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی برای اکثر رشته ها 4 سال و کارشناسی ارشد 1 سال است. در رشته های معماری این مدت برای کارشناسی 4.5 سال و کارشناسی ارشد 1.5 سال می باشد .
سال تحصیلی از دو سیمستر تشکیل شده که یک سیمستر 8 هفته و سیمستر دیگر 9 هفته تحصیلی را در بر دارد.دانشگاه دارای 8 خوابگاه دانشجوی بوده که مکان اقامت دانشجویان خود را تامین میکند. خدمات مختلف  پزشکی نیز توسط پلیکلینیک دانشجویی به دانشجویان ارائه می شود. تعداد متوسط دانشجویان در گروه هایتحصیلی بین 20 تا 25 نفر است. زبان تدریس در این دانشگاه به دو زبان روسی واوکراینی امکان پذیر است .

دانشکده ها و رشته های تحصیلی

* دانشکده عمران
* دانشکده سیستم های ژئوانفورماتیک و کنترل محوطه ها
* دانشکده فنی- عمرانی
* دانشکده معماری
* دانشکده بهداری – فنی
* دانشکده اتوماسیون و تکنولوژی اطلاعات

تگ ها:
4055

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر