نکات مهم جهت اخذ ویزای مجارستان

نکات مهم جهت اخذ ویزای مجارستان

1- با توجه باینکه سفارت مجارستان از دانشجویان مصاحبه زبان انگلیسی بعمل می آورد کلیه دانشجویان باید در کلاس آمادگی زبان انگلیسی جهت آمادگی مصاحبه شرکت نمایند که این دوره ها 10 جلسه نیمه خصوصی می باشد و در ابتدا امتحان تعیین سطح Oxford Placement Test  در محل مؤسسه برگزار می گردد.
2- دانشجويان علاقمند به تحصیل در مجارستان پس از ورود به این کشور بايد ظرف مدت 15 روز از تاريخ ورود نسبت به معرفي آدرس محل زندگي خود به پليس و دريافت کارت و ویزای اقامت مجارستان اقدام نمايند.
3-  در صورتیکه آدرس محل اقامت دانشجو تغییر نماید دانشجو باید آدرس جدید را بلافاصله به اداره پلیس اعلام نماید.
4-دانشجویان باید دقت فرمایند که حتما 2 ماه قبل از اتمام رواديد يا اقامت اقدام به تمديد آن در اداره مهاجرت نمايند.
5-حداقل زمان لازم جهت اخذ پذيرش تحصیلی 14-2 روز می باشد.
6-زمان لازم جهت اخذ ويزاي تحصيلي دانشجويان ديپلم حداقل 1 ماه و دانشجويان فوق ليسانس حداقل 2 ماه و خانواده ها حداقل 1 ماه مي باشد.
7-شهريه كالج/دانشگاه را مي توانيد به شماره حساب دانشگاه از طريق بانكي و يا صرافي هاي مجاز حواله فرماييد.
8-استفاده از راهنما در كشور مجارستان بصورت كاملا اختياري و هزينه آن 150 يورو ميباشد كه متقاضي بايد بصورت مستقيم به راهنما پرداخت نمايد و خدمات راهنما شامل: استقبال از فرودگاه(هزينه حمل و نقل به عهده متقاضي است) و راهنمائي جهت اقامت در خوابگاه و معرفی آژانس مسکن جهت یافتن و اجاره آپارتمان ، مشاوره جهت ثبت بيمه درماني (هزينه بيمه به عهده متقاضي است) ، انجام مراحل ثبت نام در دانشگاه یا كالج و مشاوره تحصيلي در سال اول ، ارائه سيم كارت موبايل رايگان جهت ارتباط متقاضي با خانواده ، آشنائي با مراكز خريد و تبديل ارز ، متروها و شهر ، مشاوره افتتاح حساب بانكي و رزرو خوابگاه يا هتل جهت ورود دانشجو
9-دانشجويان پس از خريد بليط كپي آن را یک هفته قبل از پرواز بايد به مؤسسه ارائه فرمايند كه هماهنگيهاي استقبال از فرودگاه صورت پذيرد و فرد راهنما يا كالج در مجارستان و جهت ورود به مجارستان روزهاي دوشنبه و سه شنبه توصيه مي گردد و جهت رزرو و خريد بليط با مؤسسه تماس حاصل فرماييد.
10-دانشجویان با پرواز ترکیش ایر لاین 30 کیلو بار و با پرواز اتریش ایر لاین 20 کیلو بار می توانند حمل نمایند و داخل هواپیما نیز 15-10 کیلو در قالب یک کیف یا سامسونت کوچک می توانند ببرند.
11-دانشجویان باید حتما 3 ساعت قبل از پرواز جهت تشریفات اداری و تحویل بار و دریافت کارت پرواز حضور داشته باشند و خروجی را نیز در بانک مستقر در فرودگاه می توانند پرداخت نمایند.
12-خانواده هاي دانشجويان در صورتي كه جهت عزيمت به كشور مجارستان تاريخ خاصي مورد نظرشان ميباشد بايد پس از تعيين تاريخ رزرو بليط تهيه و كپي آن را به مؤسسه ارائه نمايند كه هماهنگيهاي لازم با سفارت صورت پذيرد.
13-مدت زمان ويزا به مدت زمان باقي مانده گواهي شده در برگه اشتغال به تحصيل فرزند بستگي دارد . بعنوان مثال در صورتيكه فرزند ويزاي و اقامت معتبر يك ساله يا شش ماهه داشته باشد ولي برگه اشتغال به تحصيل وي دو ماه اعتبار داشته باشد ، سفارت تا تاريخ اعتبار برگه اشتغال به تحصيل ويزا خواهد داد.
14-با توجه باینکه آزمایشات پزشکی انجام شده در ایران دیگر قابل قبول کشور مجارستان نمی باشد دانشجو پس از ورود باید آنها را انجام دهد.
15-تاریخ شروع کلاس ها : در ماههای اکتبر و ژانویه می باشد که متقاضیان باید 2 ماه جلوتر اقدام نمایند.
16-با توجه به اینکه دانشجو در ابتدای ورود حداقل 2000 یورو هزینه های اولیه ازقبیل کتاب ، بیمه ، اجاره و پول پیش منزل و … دارد، باید هنگام ورود به مجارستان حداقل 3000 یورو همراه داشته باشد.
17-دانشجويان مجارستان مي توانند مدارك درخواستي را به مؤسسه رهیاران(88417071 – 88419594 ) و یا مؤسسه سیر دانش صدف  88775316 فكس و يا مدارك را اسكن و به ايميل مؤسسه ارسال كنند.  info@study1000.com – seiredanesh@study2000.com
18-دانشگاههايي مورد تاييد وزارت علوم : دانشگاه فني و مهندسي بوداپست(1782) – دانشگاه فني و مهندسي ميشكولس (1735)– دانشگاه علوم كشاورزي گودولو(1945) – دانشگاه علوم كشاورزي پانون(1797)
19-دانشگاههاي موردتاييد وزارت بهداشت (بصورت مشروط به معدل) : دانشگاه علوم پزشكي سملوايز(1635)، دانشگاه علوم پزشكي آلبرت سنت جورجي (1775)، دانشگاه علوم پزشكي پچ (1367) ، دانشگاه علوم پزشکی دبرسن

تگ ها:
4450

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر