اقامت تحصیلی مجارستان

اقامت تحصیلی مجارستان

در سال های اخیر اقامت تحصیلی مجارستان به دلیل هزینه های مناسب تحصیل و نیز رتبه مناسب دانشگاه های مجارستان به یکی از مقاصد جذاب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است .
مجارستان دارای ویزای شنگن می باشد که دانشجویان می توانند با اخذ ویزای مجارستان به سایر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه مسافرت کنند .دانشجویان بین المللی از حقوق یکسان با همشهریان مجاری برخوردار می شوند .
دانشجویان با دریافت ویزای شنگن این امکان را خواهند داشت که به 27 کشور اروپایی بدون نیاز به اخذ ویزا یا مجوز دوباره امکان اقامت و سفر را داشته باشند .
در دست داشتن ویزا شنگن این مزیت را دارد که دانشجو هر زمان که لازم باشد می تواند در دانشگاه های دیگر کشورها حضور پیدا کند , از آنها بازدید کند و یا در آزمون های ورودی و مصاحبه های حضوری شرکت داشته باشد .چنین امکانی از ایران میسر نمی باشد , به این صورت که اگر دانشجویی برای مصاحبه در یکی از کشورها دعوت شود مدت زمان طولانی را باید در انتظار اخذ ویزا باشد.
دانشجویان پس از ثبت نام در کالجبا دریافت معرفی نامه از کالج به اداره مهاجرت مراجعه می کنند و اقامت یک ساله به صورت کارت شناسایی اروپایی دریافت می نمایند .
مطابق قانون مهاجرت و اقامت اساسا هیچ کشور اروپایی به متقاضیان تحصیل در کشورشان از همان ابتدا اقامت نمی دهند .

تگ ها:
3767

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر