شهر پچ

پچ پنجمین شهر بزرگ مجارستان، واقع در دامنه های کوه و در جنوب غربی این کشور است. پچ هموراه یک شهر چند فرهنگی بوده که در آن بسیاری از اطلاعات تاریخ دو هزار ساله نهفته  شده است. از آنجایی که این شهر دارای امنیت بالا و همچنین دارای یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپایی است به همین جهت بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل به ویژه در رشته پزشکی این شهر را انتخاب می کنند.
در سال 1998 ، پچ جایزه یونسکو شهرها را برای حفظ فرهنگ اقلیت ها و همچنین برای کمک به نگرش نسبت به پناهندگان جنگ های یوگسلاوی به خود اختصاص داد و در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد . 
در قرن بیستم، به علت داشتن معادن ذغال سنگ و اورانیوم، تا حدودی به یک مرکز صنعتی تبدیل شد و در مرکز شهر آثار هنری بسیاری از زمان مسیحیان اولیه، حکومت عثمانی و رومی وجود دارد.
زندگی دانشجویی در پچ، بسیار پر جنب و جوش، سازمان یافته و متنوع است. به همین علت بسیاری از افراد شهر پچ را برای تحصیل در مجارستان انتخاب می کنند.

شهر پچ مجارستان

خرید کردن

وقتی برای ادامه تحصیل به کشور دیگری می روید. یکی از مسائلی که اهمیت زیادی پیدا میکند؛ خرید کردن است. در شهر پچ چون شرایط زندگی منطبق با استانداردهای اتحادیه اروپا می باشد، به راحتی میتوانید؛ مواد غذایی، دارو، سوغات، لباس، وسایل مدرسه و... را تهییه کنید.
میوه ها و سبزیجات در سوپرمارکت ها قابل دسترس هستند، فروشگاههای زنجیره ای Aldi، Lidl، Spar، Penny در سراسر شهر فعال میباشند. در حالی که فروشگاههای بزرگ (hypermarkets) در حومه شهر قرار دارند، مانند: Tesco، Metro

دو مرکز خرید در داخل شهر پچ هستند: 

1. مرکز خرید Arkad
2. مرکز خرید Pecs Plaza 

 در این شهر خیابان های سنگ فرش شده مخصوص عابر پیاده (Pedestrian Lale) زیاد است. برای خریدن کالاهای قدیمی، اجناس چینی و نقره و انواع لباس بچه  و بزرگسال میتوانید از بازار (Pecs Flea Market) دیدن کنید. 

تگ ها:
4694

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر