شهر بوداپست مجارستان

اغلب از بوداپست با عنوان پاریس کوچک در اروپای مرکزی یاد می کنند.این شهر نه تنها برای آثار تاریخی خود که منعکس کننده فرهنگ هزارساله است , بلکه برای حفظ آثار دیگر مربوط به زمان روم ها و ترک ها که بعدا حکومت را به دست گرفتند، مشهور میباشد که پس از متحد شدن با اتریش, تغییر زیادی بر شکل و سبک این شهر بوجود آمد.
آب و هوای خوب, شرایط مطلوب زندگی, امکانات رفاهی مناسب و دیگر دلایل  باعث شده است، بسیاری از دانش آموزان برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی، پیراپزشکی و فنی و مهندسی این شهر را انتخاب کنند.

شهر بوداپست مجارستان

پایتخت از دو بخش بودا و پست تشکیل شده است :

بخش اول بودا در کرانه باختری و سمت راست رود دانوب و بخش دوم در سمت خاوری این رود وافع شده است.حومه بودا و ناحیه قلعه تاریخی آن, خیابان ها و خانه ها, غارها و خرابه های رومی و آثار باقی مانده از قرون وسطی را نشان می دهد.ناحیه پست دارای بزرگترین ساختمان مجلس در اروپا, خیابان هایی در کنار رودخانه دانوب, کتاب فروشی های مجهز و فروشگاه های بزرگ و کافه های فراوان است.
بوداپست شهری سرشار از لذت زندگی و جاذبه های شلوغ برای گردشگران است. بازارهای محلی فراوان باعث شده تا ساکنین شهر نیازهای خود را به راحتی برطرف کنند و هر روزه نمایشگاه های عکس، تئاتر، موسیقی در آن برگزار شود.  

مناظر طبیعی زیبا مانند؛ منطقه هیلس بودا که یک منطقه با تپه های جنگلی بزرگ و عالی برای پیاده روی و و دیگر ورزش ها در فضای باز است و هم چنین پارک های بسیار که به شهر حس سرسبزی و بزرگی می دهد. در مقایسه با سایر نقاط اروپا، مجارستان ارزان قیمت و مقرون به صرفه است، بازدیدکنندگان بسیاری از سراسر دنیا از این شهر دیدن میکنند مردم این شهر رفتار بسیار دوستانه و مودبی دارند در صورتی که صحبت کردن به زبان انگلیسی در این کشور مرسوم نیست اما در مجموع در ایجاد ارتباط مشکلی ایجاد نمی کند.

شهر بوداپست به دلیل موقعیت مطلوب جغرافیایی، جزو برترین رتبه های حمل و نقل عمومی در جهان است. متروی بوداپست در سال 1896 تاسیس شده است,  چهار
خط مترو و چندین مسیر ویژه اتوبوسرانی باعث شده است تا ساکنین این شهر نیازی به اتومبیل شخصی نداشته باشند در مجموع اگر می خواهید در یک شهر با استانداردهای بالای بین المللی زندگی کنید بوداپست انتخاب درستی برای شما است و در سال های گذشته یکی از پنج شهر مناسب برای مسافرت و یکی از بیست شهر مناسب برای زندگی برگزیده شد.

نرخ بیکاری در این کشور در حال حاضر یکی از پایین ترین آمارها در اروپا می باشد به عنوان مثال در سال 2017 نرخ بیکاری 4% بود.

تگ ها:
3936

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر