جاذبه های گردشگری بوداپست

جاذبه های دونا:

بوداپست یکی از قشنگ ترین شهرهای دنیا است که روح خود را در ضمن مدرن شدن حفظ کرده است قصر قدیمی نووآ و بلوارهای پهن بوداپست در کنار رستوران های شیک، مجلل و Donau امروز مدرن هستند.
توریست هایی که برای دیدن جاهای تاریخی و برای خوش گذرانی به بوداپست می آیند و همه ی توریست هایی که برای استراحت و استفاده از حمام بخار به بوداپست می آیند وقتی به بوداپست سفر می کنند آن وقت متوجه می شوند به شهری آمده ای که نه تنها زیبا و پُر از بناهای تاریخی می باشد بلکه هم چنین شهری است که با لذت می توان در آن پیاده روی کرد و به سفرهای سیاحتی پرداخت.

رودخانه دونا شهر بوداپست را به دو قسمت تقسیم می کند و برای توریست ها مرکزی است برای قرارگذاشتن و سیاحت. بوداپست با خیابان های قدیمی توریست ها را جذب نموده و در قسمت دیگر پشت با بلوارهای قدیمی که سنگ فرش شده که متعلق به قرن ۱۹ می باشد.
جهانگردان با توجه به علاقمندیشان اگر علاقمند به محل های تاریخی باشند می توانند در بودا گشت و گذار داشته باشند و از قصرهای بلند که فضای تاریخی و قدیمی را ایجاد می کنند دیدن می کنند و جهانگردانی که علاقمند به خرید و خوشگذارنی هستند در قسمت پشت وقت صرف می کنند در جایی که بوتیک های فراوان با رستوران های شبانه اش جلب توجه می کند.
بوداپست در حقیقت از به هم پیوستن دو منطقه ی در غرب و شرق دونا بوجود امده است. در قسمت شمال شرقی دونا Aquincum سال ۱٠۶ بعد از تولد مسیح، رومی ها شهر را تاسیس کردند.
چند سال بعد، در اواخر قرن نهم، مردمانی که ریشه در سیبری داشتند در آن جا جای گرفتند و در شهر بودا سکنا گزیدند. شهر آن ها با ساختمان ها و دیوارهای اطرافش بعدا بودا نامیده شد Óbuda و بعدها Aquincum نامیده شد. انسان ها بعدا کم کم در قسمت دیگر رودخانه نیز سکنا گزیدند جایی که بعدا پشت نامیده شد و بعد از این که تحت اشغال سپاه عثمانی و بعد از آن ارتش اتریش قرار گرفت، در سال ۱۸۶۹ مجارستان با حقوقی برابر قسمتی از پادشاهی دوبله اتریش- مجارستان شد و بوداپست یکی از بزرگ ترین بنادر و مرکز صنعتی دونا شد.

Scéchenyi حمام بوداپست:

بوداپست به خاطر حمام ها و استخرهای خود معروف است و آب گرمی که در آن جا وجود دارد و از صدها چشمه ی زیر زمینی فوران می کند و معروف ترین استخر سرباز بوداپست میباشد. این استخر زیبا در تمام سال باز است Scéchenyi و اگر شطرنج بازان لختی را دیدید که در استخر مشغول شطرنج بازی هستند به طور حتم عکس ها در این استخر گرفته شده است.

موزه های بوداپست:

چند تا از بهترین موزه های بوداپست در تپه قصر در بودا وجود دارد که در قصری که در تپه ی که در آن جا هنر مدرن به نمایش گذاشته می شود، موزه ی ملی Ludwik به طور مثال موزه ی و همچنین موزه ی قصر بوداپست را می تئوان از این دست برشمرد.

جاذبه های گردشگری بوداپست

اپرای بوداپست مجارستان:

اپرای دولتی مجارستان بعنوان پایتخت بین المللی اپرا مطرح است و حتی برای کسانی که به اپرا علاقه ای ندارند ارزشمند است که از این اپرای زیبای دولتی که در سال ۱۸۸۴ ساخته شده است دیدن کنند و کسانی که به اپرا علاقه مند هستند بهتر است که بلیط خود را از قبل تهیه کنند. رفتن به اپرا در بوداپست مانند رفتن به یک جشن و مهمانی می باشد.

یانوس هگی:

اگر می خواهید به کوه بروید و در آن جا یک روز آفتابی را بگذرانید شما می توانید با قطار برقی یا اتوبوس و قسمت های بالایی بوداپست و با تله کابین به بالای کوه بروید و از János-hegy لذت ببرید و در این منطقه ی آرام کوهستان از منظره ی باشکوه شهر و همچنین از چند غار که برای عموم باز هستند دیدن کنید.
شما می توانید از مجسمه های طبیعی که به مجسمه ی فیل و کروکدیل Pálvölgy در غار معروف هستند و از سقف غار آویزان اند دیدن کنید و گفته می شود که استنشاق هوایی که در این غار وجود دارد برای افرادی که از عفونت مجاری تنفسی خود رنج می برند خوب است.

پارک مجسمه ها:

پارک مجسمه ها Szobor پارک در این جا یکی از بهترین جاهای دیدنی بوداپست محسوب می گردد و وقتی بعد از سال ۱۹۸۹ و ۱۹۹٠ مجارستان از بند دیکتاتوری کمونیست ها رها شد همه ی مجسمه های عظیمی که از دیکتاتورها باقی مانده بود و در بوداپست ساخته شده بود به این محل منتقل شد و دیگر مجسمه های سیاسی از منطقه ی مرکزی شهر به حومه ی شهر منتقل شد و مجسمه  lenin در این پارک که با موضوع کمونیست ساخته شده است یکی از مجسمه های عظیم است.
مجسمه های Engels و Marx هم چنین مجسمه هایی از مجسمه هایی است که در این پارک وجودئ دارد. فاصله این پارک با اتوبوس از شهر حدود ۴۵ دقیقه طول است.

تگ ها:
3859

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر