اطلاعات ضروری بوداپست

اطلاعات ضروری بوداپست

علاقمندان به تحصیل در مجارستان باید بدانند که فرودگاه بوداپست در ۱۶ کیلومتری جنوب شهر قرار دارد و در Ferihegy Airport فرودگاه بوداپست سرویس های مینی بوس خیلی مرتب و منظم کار می کنند و با قیمت های مشخص مسافران را به هتل های مختلف می رسانند و اما ارزان ترین راه این است که اتوبوس شماره ی ۹۳ را از فرودگاه تا ایستگاه مترو Köbánya-Kispest سوار شوید که حدود ۲٠ دقیقه طول می کشد.
با تاکسی هم می توانید این مسیر را طی نمایید اما خیلی گران تر است و نقلیه عمومی در بوداپست، مترو، اتوبوس و قطار برقی برای تردد وجود دارد. می توانید کارت توریستی ۷۲ ساعته یا یک کارت ۴۸ ساعته خرید نمایید و با این کارت می توانید از ۶٠ موزه ی مختلف استفاده فرمایید و در قسمت های مختلف شهر مثل استخرها با نشان دادن کارت تخفیف بگیرید.
در بوداپست سه ایستگاه قطار Deli و Nyugati ،Keleti وجود دارد که متور بین آنها همیشه در حرکت است و بین ایستگاه ها اتوبوس رانی هم وجود دارد و شرکت MAV تاکسی رانی فعال است که بهتر است از پرسنل رستوران ها یا هتل ها تقاضا کنیم که برای ما تاکسی سفارش بدهند چون پیدا کردن تاکسی در خیابان مشکل است و توجه داشته باشید فقط از تاکسی های قانونی که پلاک زرد دارند استفاده کنید.
دفاتر پستی بیشتر از بقیه باز هستند و پست ایستگاه مترو Nyugati که نزدیک ایستگاه قطار است بین ساعات 07.00 تا 21.00 دوشنبه تا شنبه، و 10.00 تا 17.00 و یک شنبه ها هم بازمی باشد.
چندین داروخانه تلفن کشیک دارند که می توانید شبانه روزی به آن ها زنگ بزنید بطور مثال Frankel .

تگ ها:
4076

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر