شهریه های کالج مک دانیل بوداپست

 کالج مک دانیل بوداپست

هزینه ثبت نام کالج مک دانیل و تحصیل در بوداپست مجارستان و نحوه پرداخت Registration Fee

پس از پرداخت هزینه کارمزدِ صدور پذیرش تحصیلی و دریافت پذیرش اصلی و پس از دریافت ویزای تحصیلی و عزیمت به کشور مجارستان برای ثبت نام در کالج مک دانیل در روز ثبت نام علاوه بر مدارک؛ هزینه ای به نام هزینه ثبت نام که 200 یورو میباشد؛ باید پرداخت گردد. 

دانشجویان مک دنیل این مبلغ را همان روز ثبت نام به صورت مستقیم به کالج پرداخت مینمایند و یا همراه با شهریه قبل از ویزا به حساب کالج واریز نموده اند که کارهای ثبت نامشان به صورت خودکار و با ارائه مدارک توسط دانشجو انجام میپذیرد.

تمامی دانشگاهها و کالج ها پس از ورود دانشجو به کالج یا دانشگاه در روز اول برای ثبت نام هزینه ای را دریافت میدارند. البته بعضی از دانشگاهها یا کالج ها در همان ابتدا همراه با شهریه دریافت میکنند.

* به خاطر داشته باشید که هزینه ثبت نام کالج مک دانیل بوداپست مجارستان نیز غیرقابل استرداد میباشد و به صورت کارمزد است.

بعضی از دانشگاهها مانند دانشگاه علوم پزشکی سملوایز و سگد علاوه بر هزینه امتحان؛ هزینه کارمزد بررسی مدارک و یا اپلیکیشن فی هم دارند که باید همراه با هزینه امتحان به حساب دانشگاه واریز گردد.

قابل ذکر است که این کالج خود برگزار کننده امتحانات ورودی دانشگاههای علوم پزشکی سملوایز و سگد در محل کالج میباشد و هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان علاقمند در این کالج در امتحانات ورودی دانشگاهها شرکت میکنند.

دانشجویانی که دوره پیش دانشگاهی را در کالج گذرانیده اند میتوانند در امتحان اول دانشگاهها شرکت کنند و دانشجویان دیگر در امتحانات بعدی اجازه شرکت دارند و امتحان اول که معمولا در نمیه اول آپریل میباشد مخصوص دانشجویان کالج مک دانیل است.

* نکته مهم این است که دانشجویان 2 بار اجازه دادن امتحان در دانشگاه سملوایز و 1 بار اجازه دادن امتحان برای دانشگاه علوم پزشکی سگد را دارند. دانشجویانی که در امتحان اول دانشگاه سگد قبول نشوند اجازه شرکت در امتحان دوم را ندارند و به صورت خودکار پذیرش دوره فاندیشن یا پیش دانشگاهی برایشان صادر میگردد.

توصیه میگردد تمامی دانشجویان در هر دو امتحان دو دانشگاه و در تمامی 3 رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و حتی فیزیوتراپی شرکت کنند تا شانس و موقعیتهای قبولی بیشتری را داشته باشند.

هزینه امتحان ورودی دانشگاههای مجارستان Entrance Eexam's Fee

همه دانشگاه های مجارستان و اروپا برای امتحان ورودی هزینه هایی را دریافت میکنند؛ که بسته به نوع دانشگاه متفاوت میباشد.

 

در زیر جدول هزینه امتحانات ورودی دانشگاههای مجارستان ارائه گردیده است:

                                                       هزینه امتحان ورودی دانشگاه همراه با هزینه کارمزد بررسی مدارک

 

                      نام دانشگاه                             Application Fee                                 Exam Fee                                زمان پرداخت                                    

           دانشگاه علوم پزشکی پچ                       700 یورو                                         ــــــــــ                                     پس از ورود به مجارستان

           دانشگاه علوم پزشکی سگد                   250 یورو                                         ــــــــــ                                     قبل از ورود به مجارستان

           دانشگاه علوم پزشکی سملوایز             350 یورو                                         ــــــــــ                                      قبل از ورود به مجارستان

           دانشگاه فنی بوداپست                         100 یورو                                         ــــــــــ                                       قبل از ورود به مجارستان

           دانشگاه کورینوس                                200 یورو                                          ـــــــــــ                                      قبل از ورود به مجارستان

 

 

شهریه کالج مک دانیل بوداپست مجارستان

Pre-medical پیش پزشکی 6000 یورو
پیش اقتصاد 6140 یورو
هزینه ثبت نام 150 یورو
هزینه صدور پذیرش تحصیلی 200 یورو

مبلغ شهریه ها، سالیانه می باشد.

 

ارسال شهریه کالج مک دانیل و تحصیل در مجارستان

 • شهریه کالج مک دانیل مجارستان را فقط از طریق صرافی های مجاز ارسال نمائید.
 • نام، شماره پاسپورت و شماره دانشجویی خود را در برگه ارسال حواله به کالج قید نمائید.
 • در قبال پرداخت هر مبلغی به صرافی حتما رسید دریافت کنید.
 • به صرافی تاکید کنید که شهریه شما باید در اولین فرصت برسد و گرنه جای خود را از دست خواهید داد.

تلکس واریز حواله شهریه را 48 ساعت پس از ارسال  از صرافی درخواست فرمائید.

 • جهت تسریع در واریز شهریه کالج  می توانید با صرافی های مجاز در کشور مجارستان نیز تعامل کنید.
 • با توجه به هزینه کارمزد حواله جات خارجی حتما به ازای هر 1000 یورو یا دلار 20 یورو و یا دلار اضافه تر به حساب کالج حواله کنید تا شهریه شما ناقص به حساب کالج واریز نگردد.
 • علاوه بر کارمزد خارجی صرافی های مجاز مبلغی را به عنوان کارمزد حواله دریافت میدارند.
 • پس از حوال مبلغ شهریه  یک کپی از برگه حواله و تلکس را اسکن نموده و برای کالج مک دانیل مجارستان و موسسه با ایمیل ارسال کنید.
 • در صورتیکه متقاضی در مراحل اخذ ویزای تحصیلی قبل از عزیمت به کشور مجارستان به هر دلیلی از رفتن به کالج  اعلام انصراف نماید باید ابتدا ویزای دریافتی را با درخواست رسمی محضری متقاضی توسط سفارت باطل نموده و کپی آن را به کالج مک دانیل ارسال و با ذکر دلیل پس از کسر خسارت کالج، درخواست استرداد شهریه را از کالج اعلام نماید و در این شرایط متقاضی باید یک شماره حساب در اروپا جهت واریز مبلغ استردادی، معرفی کند.
 • در صورتی که متقاضی به کالج ورود کند و از ویزا استفاده نماید و پس از ثبت نام اعلام انصراف کند؛ تا هفته اول 80% و تا هفته دوم 60% و تا هفته سوم 40% و تا هفته چهارم 20% مسترد میگردد و پس از هفته چهارم هیچ مبلغی از شهریه به یو مسترد نمیگردد، حتی اگر وی دلیل کاملا موجه و قانونی داشته باشد. 
 • در صورت کوتاهی و تاخیر در واریز و حواله شهریه قبل از اقدام به درخواست ویزا، کلیه عواقب ناشی از باطل شدن پذیرش و یا به تعویق انداختن پذیرش به ترم آینده و یا کنسل شدن وقت سفارت و ویزا و یا محرومیت از تعیین وقت مجدد سفارت جهت اقدام به ویزای تحصیلی از جانب سفارت را بپذیرد.
 • در صورت دریافت پاسخ منفی بابت ویزای تحصیلی از جانب سفارت کشور مجارستان، موسسه بعنوان راهنما در این امر به متقاضی کمک و مشاوره ارائه خواهد نمود.
 • هزینه بررسی مدارک و صدور پذیرش تحصیلی (Application Fee) مک دنیل مجارستان را به حساب بانکی کالج  با ذکر نام و شماره پاسپورت متقاضی از طیق صرافی های معتبر حواله نمایید.

(حداقل 60 یورو هزینه حواله کرد خارجی اضافی پرداخت نمایید تا مبلغ ناقص واریز نگردد) و در صورت تمایل میتوانید به موسسه پرداخت نمایید.

 • کالج مک دانیل بوداپست مجارستان فقط با ارسال مدارک پذیرش صادر مینماید و در صورتیکه دانشجو پس از اقدام اعلام انصراف نماید باید هزینه صدور پذیرش تحصیلی را علاوه بر حق العمل به موسسسه پرداخت نماید که غیر قابل استرداد میباشد و قابل ذکر است در صورت انصراف متقاضی از رفتن به کالج در هر مقطع زمانی این مبالغ حواله شده کارمزد صدور پذیرش و غیر قابل استرداد میباشد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید :02188781060 

تگ ها:
7512

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر