توصیه های مهم در رابطه با دوره های زبان

training-program

 1. دوره های پیش دانشگاهی با دوره زبان متفاوت می باشد.
 2. زبان آموزش در اکثر کشورها به زبان رسمی آن کشور می باشد.
 3. با توجه به اینکه اکثر دانشجویان ایرانی زبان آموزشی دانشگاه را نمی دانند گذراندن دوره زبان الزامی است.
 4. دوره زبان معمولا دوترم یاسه سمستر می باشد ودوره زبان و پیش دانشگاهی معمولا درکالجهای وابسطه به دانشگاهها برگزار میگردد
 5. کشورهایی که به زبان انگلیسی در اروپا تدریس می نمایند شامل: انگلستان، ایرلند، مجارستان، چک، اسلواک، لهستان، بلغارستان، اوکراین(در دانشگاه فنی و مهندسی کاپئی و دانشگاه هوا و فضای نائو و دانشگاه کارازین)
 6. در بعضی از کشورها مانند اوکراین ، مجارستان و انگلستان گذراندن دوره یکساله پیش دانشگاهی برای دانشجویان خارجی الزامی است.
 7. دوره های پیش دانشگاهی شامل : دروس زبان ، ریاضی ، فیزیک و مکانیک ، تاریخ برای ورود به رشته های فنی و مهندسی در دانشگاهها و دروس زبان ، شیمی ، زیست ، فیزیولوژی ، زبان تخصصی پزشکی ، تاریخ و زبان رسمی آن کشور برای ورود به رشته های علوم پزشکی
 8. در بعضی از کشورها مانند مجارستان و اوکراین و روسیه و بلغارستان دوره زبان و پیش دانشگاهی در یک سال با هم برگزار می گردد.
 9. در بعضی از کشورها مانند انگلستان سه سمستر تحصیلی یا 9 ماه دوره زبان و سه سمستر نیز دوره پیش دانشگاهی یا اصطلاحا فاندیشن کورس برگزار می گردد.
 10. برای دوره زبان مجارستان در هر دو ترم تحصیلی دانشجو می پذیرد و در انگلستان دانشجو هر دوشنبه اول هفته می تواند ورود نماید.
 11. در بعضی از کشورها مانند روسیه دانشجو تا اول ماه دسامبر میتواند ورود نماید
 12. دراوکراین و بلاروس و مجارستان دانشجوتا 15 نوامبربه دوره عادی و پس ازآن بایدبه دوره فشرده وارد شود که این دوره را دانشگاه شفچنکو و چندین دانشگاه دیگر برگزار مینماید
 13. دانشجو پس از اخذ گواهی پیش دانشگاهی می تواند جهت ثبت نام به دانشگاهها مراجعه نماید و صرف دانستن زبان نمی تواند اقدام به ثبت نام در دانشگاه نماید.
 14. در بعضی از دانشگاهها علاوه بر مدرک پیش دانشگاهی دانشجو باید در امتحان مصاحبه زبان نیز شرکت نماید
 15. در بعضی از کشورها دانشجو برای ورود به علوم پزشکی باید با رئیس دپارتمان پزشکی دانشگاه و مسئول جذب دانشجویان خارجی به زبان روسی مصاحبه شود.
 16. در اکثر کشورها دانشجو پس از گذراندن دوره پیش دانشگاهی باید در امتحان ورودی علوم پزشکی دانشگاهها در ماههای خرداد و تیر برگزار می گردد، شرکت کند و دانشجو باید جهت ورود به رشته مورد نظر امتیازات لازم را کسب نماید.
 17. امتحان ورودی برای علوم پزشکی دروس زیست شناسی، شیمی و زبان و برای مهندسی دروس ریاضی ، فیزیک و مکانیک و زبان است.
 18. رشته های فنی و مهندسی در کشورهای روسی زبان به زبان انگلیسی نیز موجود میباشد ولی معمولا کلاس های درسی این رشته ها باید در دانشگاه به حد نصاب نفرات برسد تا تشکیل شود(حداقل 8 نفر).
 19. تحصیل دوره پیش دانشگاهی در کشورهای روسی زبان را دوره پاتفک می نامند.
 20. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در کشورهای روسی زبان حداقل 1000 دلار از زبان روسی گرانتر است.
 21. در ابتدا فراگیری هر زبانی مشکل به نظر می رسد ولی در صورت داشتن علاقه و پشتکار مشکلات وسختی ها قابل حل می باشد.
 22. پس از دوره زبان و پیش دانشگاهی مسئولیت اخذ پذیرش و شرکت در امتحانات دانشگاهها به عهده دانشجو می باشد.
 23. دانشجو باید کلیه اطلاعات لازم را در رابطه با شرائط حضور در امتحانات کسب نماید.
 24. مهمترین نکات در انتخاب دانشگاه و خوابگاه برای دوره پیش دانشگاهی کیفیت آموزش دانشگاه ، کیفیت خوابگاه و امکانات خوابگاهی می باشد.
 25. فاصله دانشگاه محل آموزش تاخوابگاه و محاسبه هزینه حمل و نقل و امکان ایاب و ذهاب از موضوعات بسیار قابل توجه می باشد.